Inspirace

Trend 2016 – Pruhy v barvě duhy

Mnozí návrháři se rozhodli pro doslova duhovou záři, kdy proužky v různých variacích použili prakticky na cokoli, od pletenin až po boty na jehlových podpatcích.

U Sonii Rykiel, kde jsou duhové i jiné proužky stálicí už od konce 60. let, je umělecká ředitelka Julie de Libranová oživila v hranatých sakách a na minišatech.

Londýnský návrhář Jonathan Anderson vytvořil duhované pleteniny na šaty pro svou značku J.W. Anderson. Zatím je sice brzy na definitivní soudy, ale zdá se, že na ten správný druh duhy ženy reagují pozitivně. Například Gucciho kašmírovo-vlněný svetr se v elektronickém obchodě Matches Fashion rychle vyprodal.

gucci rainbow

Jeho úspěch může znamenat, že se kreativní ředitel Alessandro Michele rozhodl správně, když zvolil poněkud tlumenější variaci barev, než tradiční duhovou paletu. Takže je jeho pulovr přijatelnější variantou duhového trendu než jásavější kreace. Mezi ty patří například duhou zdobené kožené kabelky Anyi Hindmarchové, stejně jako její kožené nálepky, které jsou určené k připevnění na pouzdro na mobil, jinou kabelku nebo jakýkoli kousek oděvu či doplněk, který bude nositelka chtít rozzářit.

BN-LW392_RAINBO_12H_20151228115620-614x500 

„Duhami jsem doslova posedlá,“ řekla Hindmarchová, kterou citoval zpravodajský server The Wall Street Journal. „A taky pevně věřím, že vás může móda přimět k úsměvu a vylepšit vám náladu,“ dodala.

Ani my nezůstáváme pozadu, proto jsme do nabídky eshopu zařadili limitovanou sérii „V barvách duhy“, která nabízí veselou kombinaci barevných proužků:

20160529_203734

přejít do nabídky eshopu …

 

Zdroj:

http://eyemag.cz/2016/01/07/moda-opet-zahrnula-duhove-pruhy-jen-v-novych-variacich/

Fotografie:

http://www.polyvore.com

http://www.lyst.com