Óda na puntík

Zahodit igelitku?

Často se dnes setkáváme s pojmem eco-friendly, neboli přátelský k životnímu prostředí. Jde vlastně o návrat k přírodě a ke starým hodnotám. Jako děti jsme se smáli učiteli, který nosil stále stejnou „trapnou“ síťovku. Byl ještě ze staré školy, z doby, kdy věci lidem sloužily po dlouhá léta. A to i věci jako nákupní taška.

Jako děti jsme se smáli učiteli, který nosil stále stejnou „trapnou“ síťovku.

Naše generace, která pije balenou vodu, jí balené potraviny a jejíž děti vyrůstají na jednorázových plenách, si svoje nákupy nosí domů v igelitových taškách. Ty pak spolu se zbytkem obalů putují do kontejnerů. A planeta se topí v odpadcích. Každý z nás by se měl pokusit tento trend zvrátit. Zkusme se alespoň částečně vrátit do dob našeho učitele, zahoďme igelitky (do tříděného odpadu) a místo nich si pořiďme tašku, která nám bude sloužit po dlouhá léta.

Skvělý návod jak si vyrobit nákupní tašku najdete na stránkách Laury Ashley. Do výroby můžete zapojit i své děti. Naučte je smýšlet ekologicky a ukažte jim, že igelitová taška je zbytečná věc.

Torie-Hero

Naučte své děti smýšlet ekologicky a ukažte jim, že igelitová taška je zbytečná věc.

Pokud nejste zrovna tvořivý typ, můžete si zakoupit červenou puntíkovanou tašku na mém eshopu prouzkyapuntiky.

taska_nakupni_skladaci_prouzkyapuntiky

Taška je ušitá z pevného materiálu a unese i větší nákup. Dobře ji využijete také v létě jako plážovou tašku. Pojme deku, ručníky a zbyde i místo na opalovací krém. Pokud tašku zrovna nepoužíváte, snadno ji složíte do malého balíčku, který můžete nosit s sebou v kabelce a mít ji tak vždy po ruce. Jak tašku složit, vidíte na zde na obrázku:

skladaci taska_prouzkyapuntiky_jak slozit tasku

Položte si tašku na rovný povrch a kapsičku vytáhněte ven.

  1. přeložte okraje tašky 1x z každé strany
  2. poté přeložte znovu těsně za uchem tašky
  3. ucha ohněte směrem dolů
  4. složte tašku do čtverečku (ucha jsou schovaná uvnitř)
  5. tašku vložte do kapsy a je hotovo

Právě jsem všechny igelitky zahodila. A co vy? :-)